Так, потрібно. Крім того, від вчасної оплати кожного споживача значною мірою залежить підготовка до осінньо-зимового періоду, відновлення пошкоджень, завданих ворогом, надійна робота енергосистеми.
У разі несплати за житлово-комунальні послуги виконавцями відповідних послуг може бути нараховано та стягнено неустойку (штрафи, пені), інфляційні нарахування, проценти річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням.
Кабінет Міністрів скасував заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг споживачам, які мають заборгованість з їхньої оплати (постанова Уряду № 1405 від 29 грудня 2023 року).
Мораторій на відключення зберігається лише для жителів територій, де ведуться бойові дії та тимчасово окупованих територій. Крім того, заборонено припиняти надання комунальних послуг, якщо будинок споживача був пошкоджений внаслідок воєнних (бойових) дій - але за умови інформування про такі випадки відповідного виконавця комунальної послуги.
Згідно з постановою № 1405, якщо споживач не проживає за своєю адресою понад 30 календарних днів, він може подати заяву та документальне підтвердження постачальнику комунальних послуг в електронній чи паперовій формі. Це можуть бути довідки з місць тимчасового проживання, роботи, навчання, лікування, військової служби, відбування покарання тощо. У такому разі йому не виставлятимуться рахунки.