Енергоефективність

Енергоефективні заходи дозволяють домогосподарству економити 35-40% на комунальних послугах або енергоносіях.

З листопада 2021 р в Україні діє новий базовий закон про енергоефективність. Він передбачає низку нововведень, які полегшують впровадження енергоефективних технологій в побуті, а також дозволять відслідковувати обсяги використання енергії.

Так, для об’єктивного інформування населення у сфері енергоефективності законом передбачається розробити новий формат платіжки за комунальні послуги. Вона міститиме детальну інформацію щодо споживання, зокрема з порівнянням поточних показників з минулорічними, доступних енергоефективних програм, якості послуг з постачання природного газу та електричної енергії.

Це допоможе споживачу оцінити споживання та обрати спосіб економії.

Крім того, завдяки впровадженню нових стандартів до еко-дизайну та енергомаркування побутових електротоварів, споживачі зможуть обрати найбільш економні та екологічні прилади для дому.

Нагадуємо, енергоефективність – це не лише спосіб заощаджувати кошти на комунальних послугах, опаленні будинків, а й внесок у боротьбу зі змінами клімату і зміцнення енергетичної безпеки. Тому кожен енергоефективний захід наближує нас до енергонезалежності.