Що таке газовий рік та як самостійно розрахувати плату за послуги з розподілу газу

Що таке газовий рік та як самостійно розрахувати плату за послуги з розподілу газу?

Газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня поточного року по 30 вересня наступного року. Для розрахунку щомісячного платежу за розподіл газу використовують саме його.

Для розрахунку суми за розподіл газу на наступний період беруть до уваги попередній газовий рік.

Якщо, скажімо,  з  1 жовтня 2021 по 30 вересня 2022року обсяг споживання зменшився, то вже наступного року зменшиться і вартість доставки газу для вас.

Перед початком нового газового важливо перевірити, за можливості,  все газове обладнання та комунікації.

Як самостійного розрахувати щомісячне нарахування за послугу з розподілу?

Потрібно взяти  загальний обсяг споживання газу за минулий газовий рік (в кубічних метрах). Помножити на тариф, який визначений для вашого регіону. 

Інформацію про чинні тарифи, затверджені НКРЕКП, можна знайти на сайті НКРЕКП або ГазПравда https://gazpravda.com.ua/novyny/skil-ki-platitimemo-za-dostavku-gazu-regulyator-skhvaliv-tarifi-na-2022-rik

Поділіть на 12 (кількість місяців).  

Отримана цифра – розмір вашої щомісячної плати за розподіл газу на наступний газовий рік, а саме з 1 жовтня 2022 року по 30 вересня 2023 року.

Як передавати показники лічильника?

Показники лічильника можна передати онлайн: за допомогою Viber-боту або в особистому кабінеті на сайті 104.ua. Якщо ж абонент був вимушений змінити місце проживання через бойові дії, в особистому кабінеті є можливість переглянути останні передані показники — якщо споживання газу не відбувалось, ці показники можна дублювати. 

Якщо людина має статус внутрішньо переміщеної особи та не знає своїх останніх показників, вона може також дистанційно через кабінет на сайті 104.ua та дізнатися, які були останні показники, яка була остання оплата. Якщо немає послуги користування за природний газ (не використано за цей період  обсягу газу), людина не сплачує.

Чи потрібно платити за транспортування газу?

Що стосується рахунку за транспортування газу, то він виставляється один раз на газовий рік. На підставі показників спожитого об’єму послуг проводиться розрахунок: скільки людина використовує газу, яка потужність тощо. 

Плата за розподіл газу — це плата за користування потужністю. Ці гроші спрямовуються на роботу з підтримки тиску в мережі. Тому транспортування газу розраховується один раз на рік залежно від вашого споживання, але оплачувати цю послугу необхідно протягом усього року.