Перейти до основного вмісту

Як можна зменшити платіжку за електроенергію

Раціональне використання електричної енергії дозволить і зменшити платіжку, і сприяти зменшенню витрат дорогих енергоресурсів, особливо в період війни. Адже електроенергія часто генерується за допомогою природного газу чи вугілля, тож ефективне її використання дозволить зменшити їх споживання. Для цього достатньо раціонально користуватись побутовими приладами.   

Обираючи електроприлади, звертайте увагу на маркування класів енергоефективності, яке  показує, наскільки  ефективним є використання енергії приладами при їх експлуатації.

Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;

клас «А ++» – найбільш  енергоощадний;

«А +», «А», «В», «С», «D», «G» – менш енергоощадні;

придбавши побутову техніку класу «А» або «А+», ви можете  на 30-50% зменшити споживання електроенергії. Для прикладу, холодильник із таким маркуванням допоможе заощадити до 30-50% електроенергії, якщо порівняти  з холодильником, що має маркування «В»;

Для того, щоб ефективніше економити електроенергію, слід знати, скільки споживають електроприлади:

Кондиціонер – 2,2-3,37 кВт*год.

Електрочайник – 2,2-2,4 кВт*год.

Пилосос – 2 кВт*год.

Бойлер – 1,5-2,5 кВт*год.

Масляний та повітряний обігрівачі – 1,5-2 кВт*год.

Праска – 1-2,4 кВт*год.

Пральна машина – 0,8-1,14 кВт*год.

Холодильник двокамерний  – 0,77-0,90 кВт*год.

Мікрохвильова піч – 0,7-1,5 кВт*год.

Холодильник однокамерний – 0,10-0,40 кВт*год.

Телевізор – 0,08-0,14 кВт*год.

Електролампа на 100 Вт – 0,1 кВт*год.

Комп’ютер – 0,065-0,45 кВт*год.

Пропонуємо декілька простих порад, дотримання яких  дозволить використовувати електроенергію більш ефективно і, відповідно, заощаджувати кошти та зберігати енергоресурси. 

1. Подбайте про економію на освітленні:

Встановіть у помешканні енергозберігаючі лампи. Енергоощадні лампи служать  у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання, при споживанні  електроенергії в 10 разів менше;

За можливості, встановіть світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають та вимикають освітлення при появі людини, так ви зменшите споживання електричної енергії.

2. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь: 

вимикайте світло при виході з приміщення;

не варто залишати електроприлади «в режимі сну».

Наприклад, телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кВт*год на місяць,  комп’ютери – 3,6 кВт*год.

Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування («режим сну») може досягати 350-400 кВт*год на рік.

3. Правильно розміщуйте освітлювальні прилади: 

використовуйте в «робочих зонах» помешкання точкові світильники, замість підвісних та настінних; точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього  приміщення одночасно з центрального світильника.

4. Правильно експлуатуйте електроприлади: 

Холодильник: 

не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів; через високу температуру збільшується навантаження на компресор, а це призводить до використання більшої кількості електроенергії. Відстань від холодильника до стіни має становити не менше 5 см. При неправильному розташуванні електроенергії споживається на 30 % більше.

не встановлюйте холодильник там, де є пряме сонячне проміння;

морозильні камери та холодильник регулярно очищайте від льоду та розморожуйте, що зменшить споживання електроенергії.

Пральна та посудомийна машини:  

завантажуйте на дозволений максимум та правильно обирайте температуру прання. При неповному завантаженні прилад використовує таку саму кількість енергії, як при повному, а  90% енергії витрачається для  нагрівання води. Перевитрати електроенергії при неповному завантаженні становитимуть 10-15 %.

Чайник:

в електричному чайнику кип'ятіть лише потрібну кількість води та регулярно очищуйте його від накипу. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

Праска: 

прасування слід розпочинати з речей, які потребують нагрівання до нижчої температури, після чого варто додавати температуру та продовжувати прасувати інші речі.

Бойлер:

потрібно налаштувати на оптимальну температуру, оскільки зависока призведе до збільшення використання енергії та додаткового навантаження на прилад. Крім того, не варто вимикати бойлер із мережі, адже на підтримку температури витрачається менше енергії, ніж на нагрівання з нуля: 

проте вимикайте електричний бойлер, якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь; бойлер в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води.

Електроплита: 

використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити (заощадиться 5-10 % електроенергії); 

Кондиціонер:

Вмикайте кондиціонер лише при зачинених вікнах і дверях.

Цікаві факти:
Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.

Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.

Якісна теплоізоляція в будівництві – це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70% від загальної потреби в теплі.