Упродовж січня – першої половини червня 2026 року в межах реалізації проєкту «Промінь надії» 21 заклад охорони здоров’я розпочав власну генерацію електроенергії. Загальна встановлена потужність введених в експлуатацію сонячних електростанцій становить 1 820 кВт.
Наразі ще 100 об’єктів перебувають на різних стадіях реалізації, 7 закладів охорони здоров’я - на завершальному етапі, 151 медичний заклад перебуває на етапі розробки технічних рішень.
Введення в експлуатацію 21 медичного закладу стало можливим завдяки міжнародній підтримці. Зокрема, 15 закладів забезпечено за фінансування Німеччини, 5 - за підтримки Швеції, ще один - за підтримки Великобританії.
Нагадаємо, програма «Промінь надії» — це спільна ініціатива Європейської комісії, Міністерства енергетики України та Міністерства охорони здоров’я України, що реалізується в межах Фонду підтримки енергетики України за координації Секретаріату Енергетичного Співтовариства.
Мета програми — підвищити енергетичну стійкість закладів охорони здоров’я, забезпечивши їх сонячними панелями, системами накопичення енергії та іншим обладнанням для гарантованого електропостачання і безперебійної роботи навіть у складних умовах.