Перейти до основного вмісту

Допомога у відновленні та посиленні енергетичної стійкості регіонів: Міненерго і Німеччина продовжують співпрацю

27 листопада 2024, 12:22

Заступник міністра енергетики України Роман Андарак провів зустріч з делегацією представників Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини на чолі з головою робочої групи з питань України Ульріке Гопп-Нішанкою. Участь у зустрічі також взяли представники GIZ та Посольства ФРН в Україні.

Сторони обговорили потреби українського енергосектору з огляду на наслідки прицільних ворожих атак, а також координацію співпраці для посилення стійкості енергосистеми. Особливої уваги було приділено напрямкам взаємодії з регіонами та ефективності використання допомоги.

«Ми активно працюємо з партнерами для забезпечення допомоги, координації та обміну досвідом. Це ключовий аспект наших зусиль у розв’язанні кризових ситуацій, які постійно виникають через агресивні дії росії. Є чимало механізмів донорської допомоги, серед яких Фонд підтримки енергетики України є найбільш гнучким інструментом, і ми дякуємо Німеччині за те, що вона є найбільшим донором цього Фонду», - зазначив Роман Андарак.

Заступник міністра ознайомив німецьку сторону із заходами, які вживаються для посилення стійкості енергосистеми, зокрема проведенням ремонтів на пошкоджених ворогом об’єктах, та заходами 
з децентралізації та розвитку розподіленої генерації на місцях.

Він акцентував, що для покращення взаємодії між муніципалітетами, центральною владою та міжнародними партнерами розробляються паспорти енергетичної стійкості регіонів, де будуть описані потреби окремих регіонів та можливості їх забезпечення.

Наголошувалося на необхідності підтримки пільгових програм для бізнесу і домогосподарств щодо розвитку розподіленої генерації, зокрема для встановлення відновлюваних джерел енергії та когенераційних установок. Було зазначено про  зацікавленість української сторони у залученні інвестицій за відповідними напрямками. 

На зустрічі також обговорювалися питання реформування українського енергетичного ринку та його інтеграції з ринком ЄС.

Представники ФРН наголосили, що Німеччина готова і надалі підтримувати українську енергетику і зацікавлена у використанні найефективніших механізмів реалізації проєктів співпраці.