На полях Конференції з відновлення України 2026 (URC) у Гданську Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики України Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Латвії Андрісом Кулбергсом. Вони обговорили передачу Україні устаткування з виведених з експлуатації енергетичних об’єктів Латвії.
“Цінуємо співпрацю щодо Ризької ТЕЦ-2. Разом із німецькими партнерами ми вже знайшли ресурс для демонтажу станції. Це обладнання піде для підтримки Харкова та Києва. Зацікавлені у залученні латвійських компаній до відновлення електромереж”, – зазначив Денис Шмигаль.
Також за словами Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра енергетики України, важливий напрям співпраці України та Латвії - розвиток маршрутів постачання та використанні інфраструктури у Балтійському регіоні. Україна готова запропонувати свої підземні сховища газу.
Денис Шмигаль подякував Латвії за незмінну солідарність з Україною та підтримку українського енергетичного сектору.