Перейти до основного вмісту

Міністерство енергетики та особисто Міністр Герман Галущенко висловлюють глибокі співчуття родинам загиблого та постраждалих внаслідок вибуху енергетиків

Енергетики щоденно ризикують життям, відновлюючи електропостачання населених пунктів, виявляючи при цьому мужність і самовідданість. Іноді через підступність ворога, який, відступаючи, замінував територію, не вдається уникнути трагедій. 

28 квітня 2022 року під час аварійно-відновлювальних робіт на високовольтній лінії в Макарівському району стався нещасний випадок з працівниками ДТЕК Київські регіональні електромережі. Бригада у складі трьох фахівців підірвалась на вибуховому тротиловому пристрої на грунтовій дорозі, що веде вздовж лінії електропередачі. Дорога була розмінована і погоджена з ДСНС для пересування. Інцидент стався після завершення робіт, коли бригада вже поверталася на свою дільницю.

На превеликий жаль, знав смертельних  травм та загинув провідний інженер центру ремонту та експлуатації ліній Юрій Ч., 1978 року народження. Без батька залишилося двоє дітей - 2003 и 2011 року народження. На підприємстві  працював з 1999 року, має стаж роботи понад 23 роки.  З першого дня війни Юрій З боку компанії родинам буде надано необхіду підтримку й матеріальну допомогу, а  постраждалим працівникам   - допомогу в лікуванні та реабілітації. працював на енергетичному фронті, щоб повертати світло на звільнених від окупації територіях.

Двоє електромонтерів з різними ступенями травм направлені до Київської обласної лікарні, де їм надається вся необхідна медична допомога. 

Міністерство енергетики та особисто Міністр Герман Галущенко  висловлюють глибокі співчуття родині загиблого та потерпілих енергетиків.

На місці інциденту працювали поліція та ДСНС. Попередньо встановлено, що траса, якою рухалась бригада,  була перевірена на наявність небезпечних пристроїв представниками ДСНС ще 20 квітня. Бригада отримала дозвіл на безпечне ведення робіт в цьому місці. Бригадний автомобіль рухався зранку на місце робіт та після завершення однією й тією ж погодженою трасою, не змінюючи маршруту.

За попередніми висновками фахівців, автомобіль підірвався на закладеному вибуховому тротиловому пристрої на глибині 60 сантиметрів від землі з виведеним спусковим механізмом. У такому пристрої відсутній метал. Саме тому його було складно виявити саперам. Очевидно, що на зворотньому шляху бригадний автомобіль зачепив цей механізм і стався вибух. 

Комісія, що створена для перевірки нещасного випадку, ретельно вивчить деталі, щоб унеможливити подібні випадки з працівниками аварійно-відновлювальних бригад, які наразі повертають до роботи інфраструктуру населених пунктів, де точилися бої й території яких були заміновані окупантами.