У рамках візиту до України Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн передала українській стороні звіт щодо другої частини опитувальника, який Україна заповнила для отримання статусу кандидата на членство ЄС. У документі визначається рівень наближення законодавства України до актуального права ЄС, а також спроможність України взяти на себе зобов'язання, пов'язані з членством в Євросоюзі
За п’ятибальною шкалою оцінювання Єврокомісії законодавче регулювання енергетики України отримало «4» - «хороший рівень підготовки». Таку ж оцінку Україна отримала за главами права ЄС «Митний союз», «Зовнішні зв’язки», а також «Зовнішня безпекова та оборонна політика». За цими чотирма главами Україна має найвищу оцінку. Загалом Єврокомісія оцінювала адаптацію законодавства України за 33 главами права ЄС.
У звіті відзначено прогрес України в анбандлінгу та сертифікації операторів систем передачі газу та електроенергії, ухваленні законодавства у сфері енергоефективності, узгодженості нашої правової бази з Директивою ЄС щодо енергетичного маркування та Директивою щодо екодизайну тощо.
Зі Звітом Європейської Комісії можна ознайомитись тут.
Довідково:
Acquis communautaire - сукупність актів законодавства, політичних документів та практики їх застосування, що на даний момент існує в Європейському Союзі. Впровадження аcquis у національну правову систему є необхідною умовою для приєднання країни до ЄС.