На першому етапі 5700 сонячних фотоелектричних систем потужністю 350 Вт кожна надійдуть в Україну до літа. Таке рішення обговорили міністр енергетики України Герман Галущенко під час онлайн-зустрічі з комісаром ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон та генеральним директором компанії Enel Франческо Старас. Ця допомога є першим кроком у ширшій ініціативі ЄС, оголошеній президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час її візиту до Києва 2 лютого.
Сонячні панелі, надані однією з найбільших у світі енергетичних компаній - італійською ENEL, надійдуть в Україну за логістичної підтримки Механізму цивільного захисту ЄС та Енергетичного Співтовариства. Доставка відбудеться до літа.
“Поступова децентралізація енергосистеми України є запорукою її безпеки та стійкості до атак з боку росії. Реалізуючи цей курс, Міністерство енергетики буде спиратися на стимулювання розвитку зеленої енергетики. Зокрема сьогодні критично важливо розширити можливості для автономного живлення об’єктів, які забезпечують функціонування країни. Ми дякуємо ENEL, усім європейським компаніям та Єврокомісії за потужну підтримку і солідарність у боротьбі за життя, світло та тепло в українських домівках”, - наголосив Герман Галущенко.
Своєю чергою Кадрі Сімсон підкреслила: “Ми дуже пишаємося тим, що за допомогою сонячних панелей, вироблених в ЄС, ми можемо допомогти підвищити енергетичну безпеку шкіл, лікарень та інших громадських будівель в Україні. Цим першим проєктом ми хочемо розпочати ширшу ініціативу щодо підвищення енергетичної безпеки України шляхом розвитку її відновлюваних потужностей. Це яскравий приклад європейської солідарності в діях і того, як інвестиції у виробництво чистих технологій можуть зробити Європу більш енергетично безпечною та незалежною”.
Герман Галущенко додав, що встановлення максимальної кількості сонячних панелей є дуже важливим у контексті підготовки до наступного опалювального сезону.
«Це частина нашої Енергетичної стратегії, в основі якої - енергетичний мікс. Після російських атак на українську енергосистему ми бачимо, що відновлювана енергетика – це чудове рішення для децентралізації генерації. Україна залишається вірною прагненням для здійснення зеленого переходу, і війна лише прискорює його”, - зазначив міністр.