Перейти до основного вмісту

Зручна логістика робить українські сховища природною частиною газового ринку ЄС, – Герман Галущенко

15 лютого 2023, 22:06

Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у Міністерській зустрічі Міжнародного енергетичного агентства. Серед учасників – очільники енергетичних відомств понад 40 країн – США, Канади, Японії, Австрії, Іспанії, Кореї, Німеччини, Естонії, Бельгії, Польщі, Італії, Латвії, Литви, Швеції, Нідерландів, Румунії, Франції, Німеччини, Чехії, Туреччини, Норвегії, Великобританії, Люксембургу, Естонії, Ірландії та ін. 

Учасники обговорили конкретні заходи щодо посилення безпеки постачання природного газу в умовах глобальної енергетичної кризи.   

Аналізуючи ситуацію на газовому ринку Європи, учасники заходу наголошували, що завдяки спільним, швидким та рішучим діям вдалось гарантувати енергопостачання під час опалювального сезону 2022-2023. Важливою є підготовка до чергового опалювального зимового періоду (ОЗП). 

Своєю чергою міністр енергетики України відзначив важливість ухвалених Євросоюзом рішень для зниження залежності від російських енергоносіїв, серед яких, зокрема, налагодження альтернативних маршрутів постачання газу.

«Однак війна триває. А росія досі має вплив на наші ринки і, я впевнений, ще спробує використати це як засіб досягнення своїх цілей. Отже, маємо планувати нашу політику з пришвидшення диверсифікації на наступні місяці та роки», - сказав Герман Галущенко.

У цьому контексті міністр детально розповів про можливості українських підземних сховищ газу та газотранспортної системи і окреслив переваги їх використання для іноземних партнерів, зокрема європейських.

«Україна управляє найбільшими в Європі підземними сховищами газу. Їхня загальна потужність – 31 млрд куб. м. Близько 80% потужностей наших ПСГ розташовані на західному кордоні. Зручна логістика робить українські сховища природною частиною газового ринку ЄС», – сказав міністр і додав, що конкуренція за вільний енергетичний ресурс на світовому ринку збільшується, що впливатиме і на ціни. Тому необхідно вже починати контрактування до наступного ОЗП, використовуючи наявну інфраструктуру.