Перейти до основного вмісту

Завдяки стабільній роботі енергосистеми промисловість у січні збільшила споживання електроенергії на понад 27 %

28 лютого 2024, 13:55

Цієї зими українська промисловість споживає відчутно більше електроенергії, ніж торік. Зокрема у січні підприємства спожили на 27,2 % більше, ніж за аналогічний період минулого року (2,4 млрд кВт проти 1,9 млрд кВт) та на 82 млн кВт більше, ніж за попередній зимовий місяць. 

Зросло також і споживання електроенергії населенням. У січні 2024 року побутові споживачі використали на 13,5 % більше електроенергії, ніж за аналогічний період 2023  року та на 101 млн кВт більше, ніж у грудні 2023 року. 

«Вже рік, як українці живуть без графіків погодинних відключень. Цю зиму, зокрема, ми завершуємо стабільно - зі світлом і теплом, попри усі негативні прогнози. Нам вдалося досягти таких показників завдяки посиленню ППО та масштабної ремонтної кампанії в енергетиці, яка буде тривати й надалі. Адже стабільність і надійність електропостачання для промисловості та населення - запорука економічної стабільності держави», - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко. 

Варто зазначити, що результатом масштабної ремонтної кампанії, координованої Міненерго, є стабільна робота генерації протягом минулого року. 

Зокрема, завдяки оптимізованій та якісній ремонтній кампанії атомними електростанціями у 2023 році було вироблено електроенергії на 10 % більше, ніж планувалося згідно з прогнозним балансом ОЕС України на рік. Отже,  АЕС виробили половину всієї електроенергії в Україні. Гідроелектростанції також перевищили прогнозний показник виробітку електроенергії - на 37 %. Дещо покращили прогнозні показники виробництва і альтернативні джерела енергії, виробивши на 2 % більше від прогнозного обсягу. 

Водночас теплові електростанції показали суттєве відхилення від прогнозних показників генерації. На ТЕС за минулий рік виробили на 24 % менше електроенергії, ніж було передбачено прогнозом, для ТЕЦ цей показник менший на 10 %. 

У січні 2024 року тенденції до збільшення виробітку електроенергії атомною та гідрогенерацією зберігаються. 

Водночас на ТЕС виробили на 8,7 % менше від прогнозу, на ТЕЦ - на 6,1 % менше. Через несприятливі погодні умови нижчі показники виробітку і в альтернативних джерел енергії - на 7 % менше від прогнозного балансу. 

Загалом у січні 2024 року  вироблено електроенергії майже на 23 % більше, ніж за аналогічний період  2023 року.