Перейти до основного вмісту

Затверджено нову робочу програму в рамках Українсько-данського енергетичного партнерства 

29 вересня 2022, 18:13

Заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков провів друге засідання Координаційного комітету Українсько-данської програми енергетичного партнерства. У засіданні взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Данії в Україні, співголова Координаційного комітету Оле Егберг Міккельсен, заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська, представники Данського енергетичного агентства, НКРЕКП, Міненерго, Держенергоефективності, НЕК «Укренерго». 

Ярослав Демченков подякував данській стороні за внесок у сумі 4 млн данських крон у Фонд енергетичної підтримки України при Секретаріаті Енергетичного співтовариства, де Данія стала першою країною-донором. 

«Ми також високо цінуємо швидку реакцію Данського енергетичного агентства в перші ж місяці повномасштабного військового вторгнення рф в Україну. Зокрема, створення офісу підтримки, де за участю данських та українських експертів розроблено концепцію бази даних пошкоджень енергетичних об’єктів, завданих російською військовою агресією», - зазначив заступник міністра.

У ході засідання було представлено результати попереднього етапу реалізації Українсько-данської програми енергетичного партнерства з листопада 2021 року до вересня 2022 року: створення вказаного офісу підтримки, розробка технічних рекомендацій для ремонту пошкоджених підстанцій, технічний аналіз відновлення теплопостачання при підготовці до зими в окремих містах України, де об‘єкти теплогенерації зазнали руйнування.

Також було презентовано ключові пункти робочої програми наступного етапу УДЕПП – з жовтня 2022 до червня 2023 року. Зокрема, було запропоновано продовжити співпрацю за такими напрямками: терміновий ремонт та майбутнє відновлення енергетичних об’єктів; подальша інтеграція з європейськими енергетичними ринками, розвиток ринку електроенергії, включно з ВДЕ, та гармонізація регуляторної бази з ENTSO-E; підвищення енергоефективності в промисловості, виробництві тепло- та електроенергії. Крім того, підтвердили формат співпраці з містом Миколаєвом у сфері відновлення теплопостачання.

Учасники засідання затвердили нову програму, а також домовились розширити співпрацю з найбільш актуальних потреб теплогенерації та теплопостачання.

«Я розраховую, що Робоча програма буде ефективно виконана протягом наступних 9 місяців. І планування наступного періоду роботи буде пов’язане з відновленням України після нашої перемоги», - наголосив Ярослав Демченков.

Заступник міністра підкреслив, що післявоєнне відновлення України має супроводжуватися стійким та екологічним розвитком енергетичного сектору. «Ми підтверджуємо наші наміри щодо декарбонізації економіки. Зважаючи на те, що Данія є одним із європейських лідерів у здійсненні переходу на зелену енергетику, я вважаю, що наша співпраця надзвичайно важлива зараз та має величезний потенціал для її подальшого поглиблення», - зазначив Ярослав Демченков.