Перейти до основного вмісту

Заступниця міністра енергетики розповіла, завдяки чому вдається утримувати українську енергосистему після численних російських атак 

02 липня 2024, 20:19

Більше половини споживання електроенергії в Україні покриває атомна генерація. Вона є базовою та дозволяє утримувати енергосистему стабільною. Про це заявила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук в ефірі Національного марафону «Єдині новини». 

За її словами, зараз українська енергосистема проходить складний період.  «Зараз, напевно, один з найважчих періодів, коли у нас і спека, і зростає споживання, і здійснюється відновлення та ремонтна кампанія нашого існуючого генеруючого обладнання і мереж», – розповіла Гринчук.

Заступниця Міністра наголосила, що ремонтна кампанія, що наразі триває на атомних станціях, є щорічною обовʼязковою процедурою, якою не можна нехтувати задля дотримання всіх безпекових вимог. «Щороку ми повинні здійснювати технічне обслуговування на атомних блоках, якщо ми плануємо, що ці блоки будуть працювати безперервно взимку. Враховуючи обставини, в яких ми перебуваємо,  – під постійними прицільними атаками ворога, ми намагаємося робити так, щоб протягом опалювального сезону всі підконтрольні нам атомні блоки були в роботі. Для цього потрібно здійснювати заміну палива, технічне обслуговування,  і це не тільки для того, щоб вони працювали взимку, а й для того, щоб забезпечити ядерну і радіаційну безпеку, що є, напевно, найважливішим пріоритетом», – додала Світлана Гринчук.

Крім цього, вона наголосила, що виконується активна робота з розбудови розподіленої генерації – це і відновлювана енергетика, і газотурбінні газопоршневі установки. «У нас уже декілька проєктів реалізовується, багато зараз обладнання в процесі закупівлі для того, щоб наприкінці літа - на початок осені ми встигли  його встановити. Тривають домовленості з різними міжнародними партнерами для того, щоб отримати це обладнання якомога швидше. Вони йдуть назустріч, аби процес рухався максимально швидко», – підсумувала заступниця міністра.