Перейти до основного вмісту

Залучення коштів і обладнання для відновлення енергосектору – одне з основних завдань міжнародних візитів – Ярослав Демченков

29 липня 2022, 16:09

Заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у дипломатичному сніданку, присвяченому обговоренню результатів Міжнародної конференції в Лугано та планів щодо післявоєнного відновлення України.

У заході також взяли участь представники посольств іноземних держав та представництва ЄС в Україні, міжнародних фінансових інституцій та  системи ООН,  інших міжнародних організацій.

«Міжнародна конференція у Лугано і нинішній робочий візит до Брюсселя – це не просто енергетична дипломатія. Це реальна перспектива фінансової допомоги від європейських країн як у довгостроковій перспективі повоєнного відновлення, так і у короткостроковій – підготовці до цього опалювального сезону. Нам потрібно у складних воєнних умовах підготувати енергетичну інфраструктуру до зими. Зважаючи на підлість росії, ми очікуємо найпідступніші атаки саме під час опалювального сезону. Тому, після військових атак нам необхідно бути готовими якомога швидше закуповувати техніку та запчастини, оперативно ремонтувати обладнання та мережі і відновлювати енергопостачання споживачам», - наголосив Ярослав Демченков.

Одним з дієвих інструментів фінансової допомоги з боку міжнародної спільноти став Фонд енергетичної підтримки України, якій створено на базі Секретаріату Енергетичного Співтовариства за ініціативи Єврокомісії та активної підтримки єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. Фонд вже отримав перший внесок від Данії. У ході візитів до Лугано та Брюсселя готовність зробити внески підтвердили Англія, Німеччина, Франція, Чехія.

Фонд не лише сприятиме швидким закупівлям обладнання для термінових ремонтів, а й надаватиме підтримку для підвищення ліквідності енергокомпаній, які постраждали від війни.

«Разом з тим, під час міжнародних візитів ми синхронізували з європейськими партнерами наші плани щодо зеленого переходу. Війна змусила нас скоригувати плани, підштовхнула до ще більших амбіцій, адже тепер відмова від викопного палива – це чисте майбутнє не лише без шкідливих викидів, а й без кривавих російських енергоресурсів», – наголосив Ярослав Демченков.