Єврокомісія відзначила прогрес України у сфері декарбонізації та енергоефективності

28 липня 2022, 17:59

В опублікованому щорічному звіті Єврокомісії про імплементацію Угоди про асоціацію в Україні значна частина відводиться енергетичному сектору.

Стратегічна мета об’єднати українську енергомережу з європейською мережею ENTSO-E була головним пріоритетом України в електроенергетиці у 2021 році. Як результат – заздалегідь було виконано низку необхідних технічних завдань, потрібних для подальшої синхронізації української та європейської енергомереж. Українська енергосистема показала стабільну роботу в ізольованому режимі протягом трьох тижнів в умовах війни, замість запланованих трьох днів. Це дозволило екстренно синхронізувати енергосистеми України і ЄС 16 березня 2022 року – більш ніж на рік раніше запланованого.

У звіті відзначено і новий базовий Закон про енергоефективність, спрямований на імплементацію основних частин Директиви ЄС з енергоефективності та Директиви про екодизайн. Закон був прийнятий у жовтні і набув чинності у листопаді 2021 року. Закон розроблявся у взаємодії з Європейською Комісією та експертами ЄС.

Також відзначається прогрес України на шляху до декарбонізації енергетики. У 2021 році Україною своєчасно прийнято Другий національно визначений внесок до Паризької угоди. У лютому 2021 року на полях Ради з асоціації України та ЄС започатковано Діалог високого рівня щодо Європейської зеленої угоди, завдяки якому відбувається координація зусиль України та ЄС для здійснення зеленого переходу.

 

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням:

https://www.eeas.europa.eu/sites/default/files/documents/Association%20Implementation%20Report%20on%20Ukraine%20-%20Joint%20staff%20working%20document.pdf