Перейти до основного вмісту

Витіснення росії з ринків ядерного палива та захист енергетичних об’єктів: зустріч Германа Галущенка і посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса

10 січня 2024, 19:31

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом. Це перший візит новопризначеного Посла до Міністерства енергетики. 

Основні теми розмови - поглиблення співпраці у ядерній галузі та «зеленій» енергетиці, допомога Великої Британії для захисту енергетичних об’єктів.

Мартін Гарріс подякував українським енергетикам за мужність, яку вони щоденно проявляють на своїх робочих місцях, забезпечуючи світлом і теплом домівки українців в умовах війни. Також Посол наголосив, що енергетика – пріоритетний напрям співпраці між країнами, і Велика Британія готова і надалі підтримувати розвиток партнерства з Україною у цьому секторі.

Герман Галущенко своєю чергою подякував Великій Британії за допомогу українському енергосектору, яка надається з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Міністр підкреслив важливе значення внеску Сполученого Королівства до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 27,6 мільйонів євро, а також переданий 81 вантаж з енергетичним обладнанням загальною вагою 1250 тонн. Насамперед це понад 4,4 тисячі надійних габіонів для захисту енергооб’єктів, а також резервні електростанції, комплектовання до генераторів, газове обладнання. 

«Я також дуже вдячний Великій Британії за співробітництво в ядерній галузі, зокрема гарантію на 192 мільйони фунтів стерлінгів для надання Україні послуг зі збагачення урану у межах співпраці з компанією Urenco. Це важливий етап у досягненні глобальних цілей і витіснення росії не тільки з ринку ядерного палива, де ми вже досягли значних успіхів, але і з ринків урану», - наголосив очільник Міненерго.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено ситуації на окупованій росіянами Запорізькій АЕС. Герман Галущенко наголосив на необхідності консолідації міжнародних зусиль, аби не допустити жодного ядерного інциденту на ЗАЕС, який може поставити під сумнів майбутній ренесанс атомної енергетики у світі.

Сторони також обговорили поглиблення співробітництва для децентралізації генерації електроенергії та розвитку відновлюваних джерел енергії. Британська сторона підтвердила зацікавленість у продовженні інвестицій бізнесу у розвиток «зеленої» енергетики в Україні.