Високо цінуємо позицію G7 щодо необхідності виведення російських військ із ЗАЕС та деокупації атомної електростанції, - Герман Галущенко

11 серпня 2022, 17:19

Сьогодні міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з послами країн Групи Семи в Україні. У зустрічі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії П'єр Франческо Дзадзо, керівник операційного відділу Представництва ЄС Фредерік Коен, перший радник Надзвичайного та Повноважного Посла Франції Бруно Косанель, Надзвичайний і Повноважний Посол США Бріджит Брінк, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії Мацуда Кунінорі, а також міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, керівництво НЕК «Укренерго» та НАК «Нафтогаз України».

«Ми вдячні міністрам закордонних справ країн G7 за чітку позицію, що саме триваючий контроль росії над Запорізькою атомною станцією становить загрозу для регіону. І безпосередня небезпека випливає з неконтрольованого доступу російських військ до ядерних матеріалів і установок», - наголосив Герман Галущенко.
 
«Цінуємо вимогу щодо негайного повернення росією Україні, як законному суверенному власнику, повного контролю над Запорізькою атомною електростанцією, а також усіма ядерними об'єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації,» - зазначив міністр енергетики України.

Одним з головних питань зустрічі стала підготовка України до опалювального сезону. Сторони обговорили особливості розроблених сценаріїв підготовки та проходження опалювального сезону в залежності від розвитку подій на фронті, а також обсяг потреб в енергоносіях з урахуванням викликів та загроз, пов'язаних з війною росії проти України. Герман Галущенко висловив вдячність за готовність партнерів допомагати Україні у разі виникнення можливих кризових ситуацій.
 

Заява міністрів закордонних справ G7 на підтримку зусиль МАГАТЕ щодо сприяння ядерній безпеці та захисту на Запорізькій атомній електростанції в Україні - за посиланням https://bit.ly/3vZgyOt