Засідання проходило під головуванням Джеффрі Пайєтта, помічника Державного секретаря США і координатора зусиль країн G7+ з допомоги Україні у відновленні енергетичної інфраструктури, та за участі заступниці голови генерального директорату з питань добросусідства і розширення Європейської Комісії Катаріни Матернової.
Серед учасників - заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма, міністр енергетики України Герман Галущенко, Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Бріджит Брінк, Надзвичайний і Повноважний посол України у США Оксана Маркарова, заступник міністра енергетики Ярослав Демченков.
Міністр енергетики України Герман Галущенко поінформував учасників засідання про поточну ситуацію в енергетиці та підсумки проходження осінньо-зимового періоду.
«Ми вистояли цієї зими, хоча мали надзвичайні виклики. Нам вдалося втримати цілісність енергосистеми і не допустити її колапсу. Я щиро дякую усім країнам-партнерам України за підтримку і допомогу протягом цього опалювального сезону, які відіграли дуже важливу роль і допомогли нам встояти”, - зазначив міністр.
Під час засідання учасники також розглянули актуальні питання підготовки України до нового опалювального сезону, поставки необхідного енергетичного обладнання для ремонтів та відновлення пошкоджених об‘єктів енергетичної інфраструктури.
Міністр ознайомив присутніх з актуальним переліком обладнання та матеріалів, які потрібні для проведення ремонтних робіт, а також поповнення запасів. Він підкреслив, що одним з дієвих механізмів надання допомоги є Фонд енергетичної підтримки України, створений при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства.
Герман Галущенко наголосив, що в межах підготовки до наступного ОЗП Україна також поставила за мету децентралізацію генерації електроенергії, що дозволить посилити стійкість енергосистеми до військових викликів.
Міністр підкреслив зацікавленість України в участі у платформі ЄС зі спільних закупівель газу та координації інших заходів з підготовки до наступної зими.