З початку червня банки отримали 1975 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 46,4 млрд гривень. Уже схвалено заявки на суму 5,8 млрд гривень.
Відповідні дані оприлюднено Національним банком України, повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
Він нагадав, що для нарощування потужностей розподіленої генерації та підготовки до проходження зими Уряд ухвалив низку рішень щодо спрощення приєднань до електричних та газових мереж, умов будівництва нової генеруючої потужності.
Також ухвалено рішення щодо низки фінансових інструментів. Зокрема, це програма безвідсоткового кредитування для побутових споживачів, яка дозволяє залучити до 480 000 грн при нульовій ставці для придбання до 30 кВт встановленої потужності сонячних панелей та інвентора як системи накопичення енергії, також програма «5-7-9» для бізнесу та співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), програма «ГрінДІМ».
«Учасниками таких програм є ціла низка банків-партнерів. За даними Національного банку, на сьогодні вже отримано заявок на понад 46 млрд грн. Це свідчить про активний інтерес громадян до встановлення резервних типів енергоживлення», - наголосив Микола Колісник.
Також для посилення стійкості і гнучкості енергосистеми Урядом було схвалено Стратегію розвитку розподіленої генерації. Крім того, важливим фактором для швидшої розбудови обʼєктів розподіленої генерації є ухвалене Верховною Радою рішення про нульові мита та податок на додану вартість для енергетичного обладнання — це рішення робить обладнання дешевшим, а відповідно, більш доступним для громадян.