Кабінет Міністрів схвалив Концепцію запровадження та розвитку ринку зелених облігацій в Україні.
Відповідне розпорядження було прийняте на засіданні Уряду 23 лютого.
За експертними оцінками, потенціал ринку зеленого фінансування в Україні - $73 млрд до 2030 року. З них майже половина – $36 млрд – потенціал ринку зелених облігацій.
«Запровадження ринку зелених облігацій в Україні сприятиме залученню фінансування в проєкти альтернативної енергетики, енергоефективності, інші «зелені» проєкти; зменшенню споживання паливно-енергетичних ресурсів та скороченню викидів парникових газів; покращенню інвестиційної привабливості, ділового клімату та конкурентоспроможності країни», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Мета Концепції – визначення напрямків, завдань і строків формування державної політики запровадження ринку зелених облігацій, що дозволить залучати фінансування в проєкти екологічного спрямування, а також утворить правові та інституційні передумови для розвитку такого ринку в Україні, підвищення його інвестиційної привабливості.
Проєкт Концепції передбачає:
- встановлення таксономії, відповідних міжнародним правил та стимулів для ринку зелених облігацій;
- підвищення обізнаності щодо запровадження ринку зелених облігацій;
- впорядкування ринку незалежних оцінювачів та верифікаторів зелених облігацій;
- налагодження співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, фондами;
- підготовку і реалізацію експертиментальних проєктів з випуску зелених облігацій різними категоріями емітентів;
- залучення міжнародних банків розвитку до інвестування в зелені облігації України;
- створення реєстру проектів національного значення, для реалізації яких можуть бути здійснені емісії суверенних зелених облігацій;
- сприятливих умов для залучення фінансування на ринок (державні цільові програми, просування на зовнішніх ринках капіталу).