Українська ГТС дозволяє «газпрому» виконати його контрактні зобов‘язання перед європейськими клієнтами

05 серпня 2022, 17:50

Українська газотранспортна система впродовж десятиліть надійно забезпечувала основний обсяг транзиту газу до країн Європи, у тому числі до Німеччини, Австрії, Італії та Франції. Навіть протягом 5 місяців війни Україна відповідально виконувала всі міжнародні зобов’язання щодо транзиту.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр енергетики України Герман Галущенко.

Більше того, українська газотранспортна інфраструктура має відповідні потужності, які дозволяють «газпрому» виконати свої контрактні зобов‘язання перед європейськими контрагентами у повній мірі, якщо він дійсно цього прагне.

«Технічні потужності на точці входу в Україну «Суджа» наразі складають 244 млн куб. м газу на добу, тоді як «Північного потоку -1» – всього 167 млн куб. м», - наголосив Герман Галущенко.

Українська ГТС – надійний інструмент ЄС для зменшення впливу росії на енергетичну безпеку Європи. Це єдиний газопровід, який не належить росії, не контролюється її урядом і працює у відповідності до європейського законодавства.

«Натомість «Північний потік -1», як і «Північний потік - 2» - не комерційні проєкти, а механізми політичного шантажу ЄС з боку рф», - наголосив міністр.