Україна значно випереджає багато європейських країн за часткою декарбонізованої енергії у своєму енергетичному міксі. Про це зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на щорічній зустрічі YES у Києві.
За його словами, на сьогодні більшість електроенергії в країні виробляється без викидів вуглекислого газу. Цей показник перевищує результати багатьох європейських держав і демонструє вагомий крок України у напрямку "зеленої" трансформації.
Галущенко наголосив, що війна внесла корективи у плани енергетичної трансформації країни. "Війна змусила нас діяти набагато швидше. Раніше таймлайн трансформації енергосистеми був розрахований до 2035, 2040 чи 2050 років. Однак через постійні атаки на нашу енергетичну інфраструктуру ми змушені реалізовувати ці плани в максимально стислі терміни", — повідомив він.
Міністр також нагадав, що за останні місяці енергосистема України зазнала масштабних руйнувань через масовані атаки, які не припиняються з осені 2022 року. Однак, попри ці виклики, Україна продовжує рухатися до "зеленої" енергетики і активно впроваджує технології, які допоможуть зробити країну більш енергонезалежною. "Кроки, які інші країни робили в мирний час роками або навіть десятиліттями, ми маємо зробити дуже швидко. І я абсолютно впевнений у тому, що ми зможемо це зробити," — резюмував Галущенко.
Отже, війна стала каталізатором для прискорення енергетичних реформ в Україні. Попри складні обставини, країна продовжує рухатися у напрямку декарбонізації та зміцнення своєї енергетичної незалежності.