Відбулося чергове засідання робочої групи з питань енергетики щодо підготовки переговорних позицій України на переговори з Європейським Союзом про вступ України до ЄС.
Участь у заході взяв заступник міністра енергетики України Микола Колісник, представники Урядового офісу, Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства розвитку громад і територій, Верховної Ради України, Європейської Комісії, енергетичних компаній України, бізнес-асоціацій та аналітичних центрів.
Учасники обговорили прогрес за главами 15 «Енергетика» та 21 «Транс'європейські мережі» у рамках підготовки до двосторонньої зустрічі з Європейською Комісією, запланованої на початок липня.
«На сьогодні ми маємо чітку Дорожню карту щодо інтеграції ринків електроенергії, маркет-каплінгу, розуміємо, що треба зробити на ринку природного газу. Триває змістовна робота щодо інтеграції до ринку відновлюваних газів. І тут є низка зобов’язань і завдань, які вже виконано. Водночас маємо ще докласти зусиль для належного транспортування європейських директив та регламентів», - зазначив Микола Колісник.
На засіданні обговорювалися питання безпеки постачання у сферах електроенергії та газу, взаємовигідного використання українських газосховищ, розвитку відновлюваної енергетики, трансʼєвропейських мереж, кліматичного і ядерного регулювання, енергоефективності будівель та інші.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року Україна та Європейський Союз розпочали підготовку до двосторонньої зустрічі у межах переговорного розділу 15 «Енергетика». За підсумками зустрічі сторони погодили алгоритм подальших консультацій з аналізу українського законодавства.
Довідково:
23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС, а у червні 2024 року держави-члени ЄС затвердили переговорні рамки для України та Молдови.
Під час двосторонніх зустрічей у межах офіційного скринінгу Європейська Комісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС ретельно порівнюють законодавства, стратегічні рамки, інституційні структури та адміністративні спроможності країни-кандидата зі стандартами ЄС. Це є основою для розроблення рекомендацій Єврокомісії у кожній сфері переговорного процесу.
За результатами скринінгу Єврокомісія підготує звіт щодо відповідності законодавства України праву ЄС по кожному переговорному кластеру. З цього документа буде остаточно зрозуміло рівень відповідності і подальший обсяг роботи.