Перейти до основного вмісту

Україна планує використовувати данський досвід для підвищення гнучкості енергосистеми, розвитку «зеленої» енергетики та впровадженні енергоефективних інструментів

12 січня 2022, 08:17

У рамках Українсько-данського енергетичного партнерства будуть розроблені рекомендації для України щодо забезпечення збалансованої роботи енергосистеми, впровадження нових маневрових потужностей, розвитку та інтеграції «зеленої» енергетики, впровадження енергоефективних інструментів в енергосекторі.
 
Про це йшлося на загальній зустрічі з представниками місії Данського енергетичного агентства в рамках УДЕП. У заході взяли участь представники Міненерго, Держенергоефективності, НЕК «Укренерго», профільні експерти.
 
Під час зустрічі сторони обговорили пріоритети в рамках програми Українсько-данського партнерства та план виконання робочої програми на 2022 рік.
 
Одним з головних завдань для України в контексті майбутньої синхронізації української енергосистеми з європейською ENTSO-E є підвищення гнучкості ОЕС України. Учасники зустрічі домовилися про спільну розробку рекомендацій щодо забезпечення збалансованої роботи енергосистеми на основі данського досвіду.
 
Важливим напрямком для співпраці в рамках програми також стане розвиток «зеленої» енергетики та її подальша інтеграція до енергетичної системи. Зокрема, у ході зустрічі було приділено увагу перспективам розвитку офшорної вітрової енергетики та біометану, адже Данія має значний досвід у цих сферах.
 
Крім того, реалізація програми передбачає співпрацю у напрямку підвищення енергоефективності в енергетиці та модернізації систем централізованого опалення.
 
Довідково
Українсько-данська програма енергетичного партнерства – підтримка зеленого переходу України (УДЕП 2021-2026) розрахована на 5 років. Вона передбачає співпрацю Данського енергетичного агентства з Міністерством енергетики України та Міністерством розвитку громад та територій України за наступними напрямками: стратегічне планування в енергетиці, інтеграція відновлюваної енергетики, енергоефективність у промисловості, виробництві тепла та енергії, централізоване теплопостачання.