Україна і Румунія посилять співпрацю щодо розвитку газової інфраструктури 

23 вересня 2022, 18:01

Заступник міністра енергетики України Микола Колісник провів двосторонню зустріч з державним секретарем Міністерства енергетики Румунії Джордже Нікулеску. 

Зустріч була присвячена поглибленню діалогу між Україною та Румунією щодо регіонального співробітництва у сфері енергетики з метою підвищення стійкості енергетичних систем двох країн, а також зміцнення безпеки енергопостачання в регіоні.

«Забезпечити безпеку постачання енергоносіїв можливо шляхом спільних зусиль, зокрема, у диверсифікації маршрутів поставок природного газу», - наголосив Микола Колісник.

У ході зустрічі сторони також домовились про співпрацю в сфері розвитку ринків природного газу та системну підтримку на ринку світлих нафтопродуктів.

Також на полях 5-ї Румунської міжнародної газової конференції, що проходила 21-22 вересня у Бухаресті, відбулась зустріч Миколи Колісника з генеральним директором румунського оператора газотранспортної системи Transgaz Іоном Стеріаном. 

Вони обговорили питання регіонального співробітництва та необхідні кроки для активізації залучення нових маршрутів постачання природного газу, запровадження нових способів зберігання та постачання для потреб внутрішнього ринку та ЕС.

«Посилення взаємодії між суміжними операторами газотранспортних систем країн-партнерів є важливим кроком на шляху до енергетичної незалежності регіону», - наголосив Микола Колісник.