Перейти до основного вмісту

Участь України в Ініціативі трьох морів сприятиме посиленню енергетичної безпеки регіону

02 лютого 2024, 17:47

Україна буде надійним партнером та стала асоційованим членом Ініціативи трьох морів (3SI), а це сприятиме енергетичній безпеці регіону. Про це зазначив заступник міністра енергетики Ярослав Демченков під час зустрічі з Послом з особливих доручень МЗС Литви координатором з підготовки Саміту та бізнес форуму 3SI Гедимінасом Варвуолісом. Участь у зустрічі також взяв Радник-посланник посольства Литовської Республіки в Україні Маріюс Дунда. 

З української сторони також взяли участь Голова міжфракційного депутатського об’єднання «Ініціатива трьох морів – Україна» ВРУ Юрій Камельчук та президент Громадської платформи «Ініціатива трьох морів – Україна» Андрій Смородін. 

Сторони відзначили, що Ініціатива трьох морів є важливим геополітичним, інфраструктурним та економічним об'єднанням у світлі нинішніх загроз та надає практичні можливості Україні доєднатися до Європейського Співтовариства.

Заступник міністра наголосив, що українська сторона зосереджена на посиленні співпраці, зокрема у питанні розширення енергетичних коридорів, будівництва інтерконекторів між Україною та Польщею, Румунією та Словаччиною. Це може бути визначено як проєкти спільного інтересу в межах Ініціативи. Також Україна налагоджує контакти з LNG-терміналами окремих країн Ініціативи і пропонує використовувати українську газотранспортну інфраструктуру, а також сховища для зберігання запасів. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, Україна має значний потенціал стати «газовим хабом» Європи. 

«Ми раді обговорити потенційні можливості у форматі Ініціативи трьох морів. Україна може привнести до неї ті цінності та підходи, які ми закладаємо у наше стратегічне бачення розвитку енергетики», - зазначив Ярослав Демченков. 

Представники Ініціативи акцентували на важливості того, що Україна стала учасником схваленого Європейською Комісією Проєкту спільного інтересу з будівництва водневого коридору через Україну, Словаччину, Чехію, Австрію та Німеччину. 

Також сторони приділили увагу питанням відновлення енергетичного сектору України на основі «зелених» технологій та сталої генерації, досягнення кліматичної нейтральності, інтеграції українського ринку до європейського.