Солідарність та спільні дії європейських країн є найбільш ефективним шляхом для подолання енергетичної кризи та газового шантажу росії.
Про це написав заступник міністра енергетики України Микола Колісник у блозі "Зміни і виклики. Як ЄС протидіє газовому шантажу росії" на НВ Бізнес.
Він зазначив, що ситуація з постачанням газу в Європі є складною і залишатиметься такою як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Водночас у ЄС є розуміння, як змінити ситуацію, - затверджений ще навесні план REPowerEU, який передбачає якісні зміни в європейській енергетиці і позбавлення енергетичної залежності від москви.
Протягом 2022 року карта маршрутів постачання природного газу повністю змінилася. Поставки скрапленого газу до Західної Європи збільшилися в середньому на 67%, в той час, як обсяги поставок газу з росії, якщо брати до уваги контракти та фізичний потік, зменшились на 50%.
«Останні рішення ЄС із забезпечення енергобезпеки виглядають не просто доречними, а надзвичайно важливими. Вони мають на меті не лише обмеження цін на газ, але й формування умов на ринку, коли кожна країна ЄС матиме необхідні можливості, щоб отримати паливо», - зазначив заступник міністра.
Передбачено, зокрема, такі заходи: запровадження механізму «спільних закупівель», та механізму обмеження цін на газовій біржі TTF, новий індекс цін на LNG, правило солідарності за замовчуванням.
«Програвши позиції на європейських газових ринках, на останній милі рф намагається здійснити опосередкований ціновий шантаж на хвилі невдоволення платіжками. Однак виклик майбутнього цінового шантажу нівелюється усвідомленням європейцями ціни такого недобросовісного партнерства», - підсумував Микола Колісник.
Докладніше – читайте у блозі https://biz.nv.ua/ukr/experts/yak-yevropa-protistojit-rosiji-v-gazoviy-viyni-chi-gotovi-yevropeyci-do-nayvazhchoji-zimi-ostanni-novini-50280024.html