ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ
Ситуація в енергетиці залишається складною. У системі є значний дефіцит генерувальних потужностей через масовані ворожі атаки з весни цього року, тривають обстріли, особливо на прифронтових та прикордонних територіях. Часто під обстріли потрапляють підстанції, лінії системи передачі електроенергії. Упродовж минулої доби енергосистема України приймала надлишки електроенергії з польської енергосистеми.
На одній з АЕС після планового ремонту, завершеного раніше строку, до енергосистеми підключено один з атомних енергоблоків. Це суттєво вплине на стабільність енергосистеми і зменшить існуючий дефіцит електроенергії. Нагадаємо, що значний дефіцит в енергосистемі спричинений масованими російськими атаками по українській енергетиці.
У західному та частково південному регіонах обмеження електропостачання заплановані на період з 18:00 до 24:00. У всіх інших регіонах обмеження діють з 0:00 до 24:00. Про зміни в графіках дізнавайтесь на офіційних ресурсах обленерго у своїх регіонах. Головна причина обмежень постачання електроенергії – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак.
СТАН МЕРЕЖ
За минулу добу у західному регіоні через технологічні порушення тричі короткочасно вимикалась високовольтна повітряна лінія. Споживачі не знеструмлювались
НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
У Вінницькій області 21-річний електромонтер з експлуатації розподільних мереж зазнав ураження струмом, коли наблизився на небезпечну відстань до електричного обладнання. Працівник отримав опіки та був доставлений до лікарні каретою швидкої допомоги.
ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ
Через складні погодні умови без енергопостачання 7 населених пунктів у Дніпропетровській області.
Енергетики заживили 31 190 споживачів, які були знеструмлені внаслідок бойових дій та технологічних порушень.
Загалом через бойові дії та техпорушення залишаються знеструмленими 512 населених пунктів.
СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.84 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ
Протягом доби планується імпорт з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови максимальною потужністю 1 321 МВт.
Експорту не відбувається та не передбачається.