НАСЛІДКИ НЕГОДИ
Країною рухається грозовий фронт, який призвів до знеструмлення 162 населених пунктів у Київській, Чернігівській, Житомирській та Кіровоградській областях. Найбільше постраждала енергетична інфраструктура на Київщині - пошкоджені 17 ліній електропередачі, залишаються знеструмленими майже 27 тисяч споживачів у 107 населених пунктах.
СТАН МЕРЕЖ
Вимикалася міждержавна повітряна лінія електропередачі 110 кВ з Молдовою. Лінію було повернуто до роботи в автоматичному режимі. Також короткостроково вимикалася повітряна лінія 330 кВ у Кіровоградській області. Знеструмлення споживачів не було, лінію заживили в автоматичному режимі.
ГЕНЕРАЦІЯ
Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.
СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ
Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Через ворожі обстріли пошкоджено мережі у трьох районах Харківської області. Зокрема, пошкоджено повітряну лінію 110 кВ, що призвело до знеструмлення 9 тисяч споживачів. Ремонтні роботи вже розпочато. Також у Куп’янському районі Харківщини обстрілом з території росії пошкоджено газопровід.
Залишається знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Сумській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС
У Херсоні заживили більше 500 точок доступу, відключених після підтоплення. У місті залишаються знеструмленими близько 7 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.
СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
Фіксується незначне зниження води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 15,94 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 160,00 МВт*год. Експорт до Словаччини склав 2 400,00 МВт*год, до Молдови – 2 115,00 МВт*год.