Міністерство енергетики України підтримує тісний діалог з профспілковими організаціями для реагування на виклики, пов’язані з військовою агресією росії і відновленням українського енергосектору на принципах справедливої трансформації і «зеленого» переходу.
Про це йшлося на зустрічі з делегацією Європейської федерації профспілок громадського обслуговування на чолі з генеральним секретарем EPSU Яном Віллемом Гаудріааном.
Серед ключових тем обговорення – виклики, пов’язані з намаганням ворога зруйнувати українську енергетику, а також «зелений» перехід і модернізація енергосектору, перекваліфікація працівників паливно-енергетичного сектору.
Очільниця управління міжнародного співробітництва Міненерго Ольга Пономарчук наголосила, що Міненерго має багаторічні зв'язки зі спеціальними міжнародними та національними організаціями, що представляють інтереси працівників ПЕК.
Важливим аспектом регулювання спеціального економічного захисту працівників паливно-енергетичного комплексу на сьогодні є галузеві угоди, які на галузевому рівні регулюють норми, зокрема щодо встановлення для підприємств галузі мінімальної гарантії чистої оплати праці, охорони праці, визначення соціальних пільг і т. д.
«Серед пріоритетів – підвищення кадрового потенціалу працівників ПЕК, забезпечення ефективного використання робочої сили, поліпшення безпеки праці, а також підвищення соціального статусу працівників і популяризації відповідних робітничих процесів шляхом морального, матеріального заохочення, створення належних умов праці», - зазначила представниця Міненерго.
Акцентувалося, що підвищення кваліфікації працівників відіграє визначальну роль у ефективному освоєнні інвестицій та трансформації української енергетики з огляду та руйнування, спричинені війною.
Особливої уваги було приділено підготовці та перепідготовці фахівців у галузі водневих технологій, біометану, відновлюваних джерел енергії, енергоменеджменту. Наголошувалося на необхідності тісної співпраці з міжнародними партнерами для створення гідних умов праці для енергетиків, впровадження найсучасніших технологій в енергетичний сектор України, залучення інвестицій та розвитку галузі відповідно до міжнародних стандартів і кліматичних цілей.
Під час зустрічі обговорювалася можливість співпраці сторін на міжнародному рівні задля вирішення відповідних викликів та напрацювання шляхів реагування.