Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков взяв участь у віртуальному засіданні керівного комітету американської ініціативи Net Zero World. З боку міжнародних партнерів до події долучилися представники урядів США, Аргентини, Чилі, Єгипту, Індонезії, Нігерії, Таїланду та Сингапуру.
Учасники обговорили прогрес та пріоритети у подальшій реалізації ініціативи Net Zero World, а також підготовку до першого Міністерського засідання ініціативи, яке відбудеться у Сіетлі, США, у серпні цього року.
«В умовах військової агресії захист критичної інфраструктури та наших людей є пріоритетом для держави. Проте навіть у таких надскладних умовах ми продовжуємо працювати зі світовою спільнотою для боротьби зі зміною клімату. США і ЄС об’єднують зусилля, аби досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. Ми готуємося стати членом ЄС, і Україна офіційно взяла на себе зобов’язання досягти кліматичної нейтральності в енергетиці за наступні менш ніж 30 років. Таку мету зафіксовано у нашій оновленій Енергетичній стратегії», - звернувся до учасників засідання заступник міністра.
Ярослав Демченков відзначив успішний початок співпраці у межах Net Zero World згідно з робочою програмою на 2023 рік. Заступник міністра також подякував за лідерську програму Climate Smart Women Energy Leadership Program, започатковану міністром енергетики США Дженніфер Гренгольм, де брали участь представниці з України. Окремо зупинилися на залученні експертного потенціалу національних лабораторій США до відбудови України.
«Значна увага в Україні сьогодні приділяється децентралізованій генерації. Для нас це подвійне питання безпеки – кліматичної і військової. Ми будемо раді бачити залучення потенціалу Net Zero World до розгортання цього виду генерації в Україні. Конкретні пілотні проєкти в регіонах, постраждалих містечках або селищах, які ми відновлюємо. Я думаю, що найкращий результат, який ми можемо продемонструвати , – це екологічно безпечне та гарантоване постачання світла і тепла у домівки людей», - наголосив Ярослав Демченков.