Перейти до основного вмісту

Шведська Ingrid Capacity допомагатиме Україні посилювати енергобезпеку і стійкість енергосистеми

14 листопада 2023, 13:33

У присутності міністра енергетики України Германа Галущенка і міністра з міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Йохана Форсселла НЕК «Укренерго» і шведська компанія Ingrid Capacity AB уклали меморандум про співпрацю. Йдеться про спільне дослідження, розроблення та впровадження рішень зі зберігання енергії для підвищення енергетичної безпеки та надійності української енергетичної мережі.

Відповідні домовленості були підписані у межах міжнародної конференції «Енергія для відновлення України» (Energy for the recovery of Ukraine), що відбувається у Варшаві за ініціативою Міненерго.

«Важливо розпочинати такі проєкти партнерства вже сьогодні, не чекаючи української перемоги у війні. Дякуємо шведським партнерам за підтримку українського енергетичного сектору і цей приклад співпраці. Зокрема за допомогу у відбудові і посиленні мережі за найвищими міжнародними стандартами і новітніми технологіями», - прокоментував Герман Галущенко укладені домовленості.

«Сьогодні ми розпочинаємо співпрацю між шведськими енергетичними компаніями і українськими партнерами, яка має надзвичайні перспективи для розширення. Посилення стійкості енергосистеми має важливе значення для країни і всього українського народу, особливо напередодні зими», - зазначив своєю чергою Йохан Форсселл.

Серед ключових цілей співпраці, визначених меморандумом,  - підвищення стійкості електромережі до різних викликів і збоїв, включаючи стихійні лиха, екстремальні погодні явища та несподівані збої в мережі (зокрема розроблення систем накопичення енергії, здатних забезпечити резервне живлення під час надзвичайних ситуацій). 

Також передбачається співпраця, спрямована на оптимізацію постачання та розподіл енергії в енергосистемі з акцентом на забезпеченні стабільного та постійного енергопостачання в періоди пікового попиту.

Крім цього, вивчатимуться можливості інтеграції відновлюваних джерел енергії, таких як вітрова та сонячна енергетика, в українську мережу.