Перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко взяв участь у виїзній нараді щодо перевірки готовності обласних військових адміністрацій Дніпропетровської, Донецької і Запорізької областей та відповідних служб до оперативного реагування на виникнення внаслідок збройної агресії рф надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення. У нараді взяли участь заступник міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська, заступник голови ДСНС Дмитро Бондар, керівники відповідних ОВА, представники ОГТСУ, НЕК «Укренерго» та місцевих енергокомпаній.
Юрій Власенко зауважив, що при Міненерго діє Штаб з ліквідації наслідків воєнної надзвичайної ситуації державного рівня в електроенергетичних системах. До складу штабу також входять уповноважені представники Мінінфраструктури, ДСНС, Міноборони, ЗСУ, Держенергонагляду, енергетичних компаній.
«Цей штаб працює фактично 24/7. Ми опрацювали механізми оперативного врегулювання кризових ситуацій. Завершуємо аналіз наявного обладнання, необхідного для локалізації уражень інфраструктурних об’єктів внаслідок ворожих обстрілів», - наголосив перший заступник міністра.
Забезпечено збір інформації від електроенергетичних компаній щодо загального обсягу аварійного запасу обладнання та матеріалів, дефіцитних обладнання та матеріалів, об'єктів електричних мереж, обладнання яких може бути переміщено та використано на критично важливих об'єктах енергетичної інфраструктури, та наявної спеціалізованої техніки та автотранспорту, які необхідні для ефективної ліквідації аварійних ситуацій внаслідок бойових дій. Наразі розробляється узагальнений електронний реєстр з цією інформацією.
Крім того, операторами систем розподілу та оператором системи передачі сформовано перелік найбільш пріоритетного обладнання, яке буде необхідне для оперативної ліквідації аварійних ситуацій. Перелік буде відпрацьовано в рамках робочої групи Міненерго щодо розподілу гуманітарної допомоги, отриманої від міжнародних партнерів, зокрема, через Фонд енергетичної підтримки України при Секретаріаті Енергетичного співтовариства.
Ремонтні бригади у відповідних областях докладають максимум зусиль для оперативного відновлення електропостачання споживачам. З початку війни у Донецькій області відновлювали електропостачання - 2,93 мільйонам споживачів, у Запорізькій області - 1,7 мільйону, у Дніпропетровській області - 235 тисячам.
Водночас, через бойові дії, обстріли та замінування територій і неможливість проведення ремонтів частина споживачів залишаються знеструмленими. Так, у Донецькій області станом на 27 вересня було відсутнє електропостачання у близько 390 тисяч абонентів, у Запорізькій – близько 24 тисяч, у Дніпропетровській – близько 400 абонентів.