Перейти до основного вмісту

Розвиток розподіленої генерації сприяє енергетичній незалежності регіонів: досвід Волинської області

05 листопада 2024, 08:24

Потреба у стійких та незалежних джерелах енергії спонукає до активного впровадження розподіленої генерації у регіонах.

Про це йшлося під час розширеного засідання Волинського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, у якій взяв участь заступник міністра енергетики Микола Колісник.

«Україна потребує розвитку стійких та незалежних джерел енергії, що дозволяє місцевим громадам знижувати залежність від централізованих мереж, підвищуючи їхню енергетичну безпеку. Впровадження розподіленої генерації також сприяє сталому економічному розвитку регіонів, створює можливість для розвитку місцевої економіки, відкриваючи нові робочі місця у сферах обслуговування обладнання, логістики та досліджень у галузі альтернативної енергетики», – зазначив у своєму виступі Микола Колісник. 

Зокрема, у Волинській області, за даними ОВА, у рамках державних фінансових програм підтримки енергонезалежності, зокрема кредитування юридичних осіб “5-7-9%” та 0% кредит для домогосподарств, отримано 87 млн гривень, було видано майже 50 кредитів. 

За результатами 9 місяців 2024 року кількість індивідуальних побутових споживачів, які встановили сонячні панелі у громадах Волинської області, зросла на 42% проти довоєнного періоду. Потужність цих установок становить близько 43 МВт.

Детально про урядові програми фінансової підтримки для посилення енергонезалежності громадян та бізнесу можна також дізнатися за посиланням, або на порталі energy.zminye.in.ua.