Міністр енергетики України Герман Галущенко провів телефонну розмову з міністром підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великої Британії Джейкобом Ріс-Моггом.
Герман Галущенко поінформував британського колегу про обстріли енергетичної інфраструктури з боку росії, що фактично не припиняються з 10 жовтня.
«російські атаки на енергетичну інфраструктуру тривають. Вони намагаються пошкодити всі ланки постачання електроенергії – генерацію, підстанції, електромережі. Українська енергосистема залишається стабільною, проте ми були змушені зупинити експорт до Європи. Крім того, ми закликаємо громадян знизити енергоспоживання в пікові години, щоб дати змогу енергетикам забезпечити надійне енергопостачання», - зазначив Герман Галущенко.
Він подякував британській стороні за обладнання, яке було передане Україні і зараз активно використовується енергетиками під час ремонтів енергетичної інфраструктури, що зазнала руйнувань внаслідок обстрілів. Міністри обговорили потреби українських енергокомпаній в обладнанні та матеріалах для подальших ремонтних робіт.
Сторони також обговорили поточну ситуацію на Запорізькій АЕС, де сьогодні, 17 жовтня, знову було пошкоджено останню лінію, яка використовувалась для електрозабезпечення власних потреб станції; зараз задіяні дизель-генератори. Герман Галущенко повідомив, що росіяни продовжують психологічний тиск та піддають фізичним тортурам працівників української станції, від яких залежить забезпечення ядерної безпеки на об’єкті. Міністр наголосив на необхідності повної деокупації та демілітаризації станції і поверненні її під контроль України.
Герман Галущенко також зазначив, що запровадження санкцій проти «росатому» пришвидшить цей процес. За його словами, для Європи реалістичною є перспектива заміни російського ядерного палива на паливо Westinghouse, оскільки компанія має потужності для значного нарощування виробництва.
Крім того, міністри обговорили перспективи залучення іноземних компаній для спільного використання українських газових сховищ, що дасть можливість для європейських країн диверсифікувати зберігання газу, а для України – забезпечити надійність газопостачання споживачам.