росія має бути виключена зі складу Європейської економічної комісії ООН – Ярослав Демченков

21 вересня 2022, 14:54

Заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час 31-ї сесії Комітету Європейської економічної комісії ООН зі сталої енергетики виступив з вимогою виключення росії та її представників зі складу Європейської економічної комісії ООН.

Після свого основного виступу на сесії Ярослав Демченков наголосив, що участь росії в будь-якому заході чи роботі організації дискредитує цю організацію.

“Ми вважаємо неприпустимим говорити про сталий розвиток з країною, яка своїми військовими діями спричиняє енергетичну кризу в регіоні. Це не просто військова агресія, а довгострокова спланована діяльність із посилення залежності європейських країн від російського викопного палива, яка таким чином розв’язала війну”, - підкреслив він.

Заступник міністра наголосив, що неприпустимо говорити про майбутнє континенту з країною, яка чинить геноцид і щодня вбиває цивільних українців – дітей, старих, цілі родини.

Ярослав Демченков підкреслив, що після свого виступу не братиме далі участі в заході, якщо на ньому буде присутній представник росії.

“Цивілізований світ не може говорити з убивцями та ядерними терористами. росія - держава тероризму, і ми всі повинні її зупинити!”, - наголосив він.

Позицію України підтримали представники ключових країн, зокрема Польщі та США. Під час виступу представника росії делегації майже всіх країн покинули залу.

___

З повним текстом виступу заступника міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослава Демченкова під час 31-ї сесії Комітету Європейської економічної комісії ООН зі сталої енергетики можна ознайомитися:

Українською - тут,

English - here.