Перейти до основного вмісту

Ремонтна кампанія на енергетичних обʼєктах досягла безпрецедентного масштабу - заступник міністра

24 вересня 2024, 16:39

На сьогодні триває одна з найбільших ремонтних кампаній за часи незалежності України з метою максимального відновлення енергетичної сфери.
Енергетики працюють у режимі 24/7 в умовах постійних ризиків ворожих обстрілів, щоб якнайбільша кількість обладнання була готова до опалювального сезону. Також здійснюються всі необхідні технічні заходи щодо безпеки експлуатації, що дає можливість підвищити стійкість роботи енергосистеми.

«Ми бачимо, що ворог не має жодних червоних ліній. Дрони постійно пролітають біля об'єктів атомної генерації та цивільної енергетичної інфраструктури. Отже, номером один є питання безпеки. На всіх рівнях порушується питання посилення протиповітряної оборони та збільшення рівня пасивного захисту», — прокоментував поточну ситуацію заступник міністра енергетики Микола Колісник.

Він також зазначив, що для здійснення ремонтних робіт міністерство активно взаємодіє з міжнародними партнерами. Наприклад, через Фонд підтримки енергетики для стабілізації ситуації в українській енергосистемі агреговано понад 550 млн євро. 

«Насамперед ми орієнтовані на те обладнання, яке фактично є в наявності й не потребує довготривалого виробництва. Його можна максимально швидко передавати підприємствам енергетичної сфери для використання як в аварійно-ремонтних роботах для заживлення споживачів та відновлення електропостачання, так і під час комплексних ремонтних кампаній, які на сьогодні тривають на об'єктах енергетичної сфери, щоб підготувати їх до опалювального сезону відповідно до існуючих графіків», — повідомив заступник міністра.

Енергетики закликають побутових споживачів до економного та відповідального споживання, адже це допомагає збалансувати енергосистему. З жовтня 2022 року ворог завдав понад 1000 ударів по об'єктах цивільної енергетичної інфраструктури. Лише за цей рік втрачено 9 ГВт генеруючої потужності, а саме – маневрової генерації, яка дозволяє покривати пікові навантаження ранкового та вечірнього споживання з 7:00 до 10:00 та з 17:00 до 22:00. У ці години особливо важливо ощадливо та раціонально споживати електроенергію.