Міністерство енергетики України продовжує співпрацю з країнами-членами Європейського Союзу, зокрема Німеччиною та Польщею, для підтримки стійкості української енергосистеми в умовах прицільних російських атак на енергосектор.
Про це йшлося під час робочої зустрічі заступника міністра енергетики України Романа Андарака з представниками комітетів у справах ЄС Бундестагу Німеччини та Сейму Польщі. Участь у зустрічі, зокрема, взяли голова Комітету у справах Європейського Союзу в Бундестазі Антон Гофрайтер, голова Комітету з європейських справ у Сеймі Республіки Польща Аґнєшка Домініка Помаcка, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Пйотр Лукасевич і постійний заступник Надзвичайного та Повноважного Посла Німеччини в Україні Тім Пранґe.
«Ми ремонтуємо і відновлюємо все, що можливо, але ворог не зупиняється, знову і знову руйнує наші потужності. Найкращим захистом для енергооб’єктів є системи протиповітряної оборони, і саме їх максимальне посилення дозволить нам надійно захищати енергетичну інфраструктуру», - зазначив він.
Заступник міністра ознайомив учасників зустрічі з потребами енергосектору для підготовки до наступної зими, зокрема устаткуванням для нарощування потужностей розподіленої генерації та встановлення резервного живлення.
Сторони обговорили перспективи інвестицій у розвиток української енергетики, зокрема відновлюваних джерел енергії та напрямку біогазів.
Заступник міністра подякував європейським партнерам за допомогу, яка надається українському енергосектору з початку повномасштабного російського вторгнення, яка сягає понад 18 216 тонн. Загалом Україна отримала допомогу з 36 країн, переважна більшість яких – країни-члени ЄС.
Окремо Роман Андарак наголосив на ефективності роботи Фонду підтримки енергетики України, створеного за спільною ініціативою Міністра енергетики України Германа Галущенка і Єврокомісара Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства.