Перейти до основного вмісту

Підтримка на незмінно високому рівні: Міненерго та представники Уряду США обговорили ключові напрямки співпраці

02 серпня 2024, 20:00

Заступники міністра енергетики України Світлана Гринчук та Роман Андарак провели зустріч з делегацією представників Державного департаменту США, Посольства США в Україні та Агентства з міжнародного розвитку USAID на чолі з членом Ради Національної безпеки США Стівеном Бернсом. 
Головною темою для обговорення стало визначення найбільш пріоритетних напрямків подальшої допомоги енергосектору України. 

Світлана Гринчук подякувала уряду США за міцну підтримку в цей важкий для України період, коли росія зруйнувала більше 9 ГВт електрогенерації. 
«Ми щиро вдячні партнерам за те, що вони вже закупили багато обладнання для ремонту пошкоджених енергооб’єктів та розбудови розподіленої генерації, а також за допомогу із захистом енергообʼєктів», - заявила Світлана Гринчук.  
Заступниця міністра енергетики наголосила, що всі напрямки посилення енергосистеми України є рівнозначно важливими, адже вони не можуть ефективно працювати один без одного.

Роман Андарак також наголосив на важливості встановлення достатньої кількості резервних джерел живлення для об’єктів критичної інфраструктури в найбільш постраждалих від російських обстрілів регіонах. «Без стабільного постачання води та опалення люди просто не зможуть вижити взимку», – зауважив Роман Андарак. 

Члени американської делегації висловили своє захоплення роботою з відновлення та мужністю українських енергетиків, які демонструють неймовірний професіоналізм в умовах російської агресії. Також підтвердили наміри поглиблювати співпрацю в робочих групах щодо захисту енергооб’єктів, впровадження нових технологій у процесі ремонтної кампанії, пришвидшення встановлення та підключення устаткування розподіленої генерації. 

Американські партнери запевнили, що їхня підтримка енергосектору залишається на незмінно високому рівні, незважаючи на те, наскільки складні виклики стоятимуть перед Україною та як дорого це коштуватиме.