Перейти до основного вмісту

Перша тематична конференція з реалізації Формули миру: учасники ухвалили комюніке з енергетичної безпеки

23 серпня 2024, 08:21

Під час першої тематичноі зустрічі робочої групи, присвяченої реалізації пункту Формули миру «Енергетична безпека», що відбулась сьогодні в онлайн форматі, було ухвалено спільне комюніке щодо енергетичної безпеки.
 
Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко після заходу.
 
У зустрічі взяли участь Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та його заступники Ігор Жовква та Микола Точицький, представники понад 40 країн-партнерів і міжнародних організацій, що входять до робочої групи, присвяченої енергетичній безпеці.
 
У комюніке, зокрема, зазначено спільне бачення країн-учасниць щодо:
- безпеки цивільної енергетичної інфраструктури під час збройних конфліктів,
- відбудови енергосистеми в інтересах підвищення глобальної енергетичної безпеки і стійкості,
- захисту енергоінфраструктури від атак.
 
«Умисні та цілеспрямовані напади на цивільні обʼєкти є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права і є непрйнятними. Всеосяжний, справедливий та стійкий мир повинен гарантувати захист цивільної енергетичної інфраструктури України. Це позитивно впливатиме на гуманітарну ситуацію в Україні та на права людини для всіх цивільних осіб», - говориться в ухваленому документі.
 
Під час обговорення енергетичної ситуації в Україні Герман Галущенко зазначив, що втрати від масованих обстрілів становлять 9 ГВт потужності генерації, що складає майже половину від необхідної в зимовий період,  і попереду чекає надскладний зимовий період.

«Ми на порозі, ймовірно, найскладнішої зими для нас, і це правда, навіть порівняно із зимою 2022 - 2023 років, коли ми пережили атаку на енергетичну інфраструктуру з жовтня до березня. Я можу сказати, що виклики наступної зими значно більші. Звісно, у нас є план, як витримати ще одну зиму, і ми розуміємо, що це буде зима під щоденними атаками на енергетичну інфраструктуру», - зазначив він.

Для підготовки до холодів Україна наразі проводить масштабну ремонтну кампанію, намагаючись додати додаткову генерацію в систему, розбудовує розподілену генерацію та покладається на атомну енергію, яка забезпечує 60% електроенергії в країні.