Нова модель підтримки малої відновлюваної енергетики сприятиме енергетичній незалежності та безпеці споживачів - Юрій Власенко

25 липня 2022, 14:56

Міністерство енергетики підготувало законопроєкт, що запроваджує нову модель підтримки виробників «зеленої» електроенергії (Net billing). Вона буде орієнтована на покриття власного споживання та не потребуватиме додаткових фінансових витрат з боку держави або інших споживачів.

Про це написав перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко у блозі «Зелена енергія – у кожну оселю! Як Міненерго пропонує наблизити ВДЕ до споживача» для Економічної правди.

Новий механізм дозволить споживачам, які встановили генеруючі установки і виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, акумулювати на рахунку електропостачальника кошти, отримані від продажу надлишкових (понад власне споживання) обсягів виробленої електричної енергії, та використовувати їх протягом року для оплати за спожиту з електромережі електричну енергію.

«Споживач отримує грошовий «депозит» за відпущену в мережу надлишкову енергію за ціною, яка на той момент склалася на ринку «на добу наперед» або за договірними умовами. Ці кошти електропостачальник зберігатиме на особовому рахунку споживача та використовуватиме для оплати спожитої ним електричної енергії у наступні періоди протягом року, якщо потреба в електроенергії перевищуватиме її виробництво», - пояснює Юрій Власенко.

Такий підхід є вигідним для тих, хто хоче виробляти енергію не з метою продажу, а для власної енергетичної автономії.

Право користуватися такою моделлю підтримки матимуть не лише домогосподарства, а й непобутові споживачі – підприємства, установи й організації.

Зараз законопроєкт винесено на громадське обговорення, що триватиме протягом місяця. (ПОСИЛАННЯ)

Докладно про нову модель підтримки читайте за посиланням:

https://www.epravda.com.ua/authors/60c0d1ca990b8/