Необхідно максимально налагодити видобуток і логістику постачання українського вугілля, – Герман Галущенко

01 серпня 2022, 17:18

Міністр енергетики України Герман Галущенко і перший заступник міністра Юрій Власенко провели нараду з керівництвом вуглевидобувних підприємств.

Під час наради обговорили плани накопичення запасів вугілля, необхідних для стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2022/23 рр, роботу вуглевидобувних підприємств в умовах війни, поточний стан забезпечення вугіллям теплової генерації.

«Накопичення вугілля - це одне з пріоритетних завдань для проходження ОЗП. Є затверджений план, який передбачає не менше 2,5 млн тонн вугілля на початок опалювального сезону», - наголосив Герман Галущенко.

Він зауважив, що минулого тижня було ухвалено механізм покладання спецобов’язків, який передбачає залучення коштів НЕК «Укренерго» для постачання вугільної продукції.

«Необхідно налагодити видобуток і логістику перевезення вугілля. Цього опалювального сезону ми першочергово будемо орієнтуватися на вугілля українського видобутку. Тому зараз від наших гірників потрібна максимальна віддача, адже ми маємо підготувати запаси вугілля, виходячи із найгіршого воєнного сценарію», - підкреслив міністр.

Також під час наради були обговорені нагальні питання організації роботи вугільних підприємств в умовах воєнного стану, забезпечення посилених заходів безпеки для гірників, виплат заробітних плат та соціальних гарантій тим з шахтарів, хто зараз захищає державу із зброєю в руках у лавах ЗСУ.