Перейти до основного вмісту

Міністерство енергетики України запрошує долучитися до механізму агрегації попиту та спільних закупівель (AggregateEU), який створено Європейською Комісією в межах Енергетичної платформи ЄС

19 квітня 2023, 17:11

Цей механізм діє на основі Регламенту (ЄС) 2022/2576 та передбачає створення інформаційної системи, до якої суб’єкти господарювання, зацікавлені у придбанні природного газу, можуть вносити дані щодо свого попиту на наступні 12 місяців (починаючи з липня 2023 року), а надалі ці заявки будуть зіставлені з пропозиціями на продаж від продавців природного газу в межах щомісячних тендерів. 

При цьому подання заявок на попит та пропозицію не є зобов’язуючим, і як покупець, так і продавець можуть у будь-який час відмовитися від укладення угоди. Водночас Європейська Комісія очікує, що цей механізм дозволить залучити додаткові обсяги пропозиції від продавців газу з інших країн.

Слід звернути увагу, що механізм AggregateEU є відкритим для участі для суб’єктів ринку газу України.

На сьогодні інформаційна система для механізму AggregateEU вже створена надавачем ІТ-послуг для енергетичних ринків PRISMA. Для участі у її роботі потрібно пройти реєстрацію у декілька кроків:

– зареєструватися для роботи з системою PRISMA за цим посиланням: https://app.prisma-capacity.eu/registration/wizard/start

– зареєструватися на виділеному веб-сайті AggregateEU: https://app.prisma-capacity.eu/platform/#/start

Оскільки перший тендер відбудеться вже у травні 2023 року, Європейська Комісія рекомендує, щоб зацікавлені учасники зареєструвалися до середини квітня 2023 року.

Більше інформації про діяльність AggregateEU можна отримати тут: https://energy.ec.europa.eu/topics/energy-security/eu-energy-platform/aggregateeu-questions-and-answers_en

29.03.2023 під егідою Міненерго було проведено вебінар щодо особливостей роботи AggregateEU в рамках Енергетичничної платформи ЄС, під час якого було надано практичну інформацію щодо користування інформаційною системою. Водночас, за умови наявності додаткових питань, просимо надсилати їх на електронну адресу: [email protected].

Сподіваємося на активне залучення суб’єктів ринку природного газу України до цієї важливої ініціативи ЄС щодо забезпечення умов для стабільного та надійного постачання енергоресурсів наступного опалювального сезону.