Перейти до основного вмісту

Міненерго та GIZ поглиблюють співпрацю для посилення стійкості енергосистеми

16 жовтня 2024, 18:14

Заступник міністра енергетики України Роман Андарак провів зустріч з делегацією Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) на чолі з директоркою проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору в Україні» Міріам Фаульветтер.

Сторони обговорили ключові напрямки співпраці у контексті посилення енергетичної безпеки і стійкості енергетичної системи України та здійснення «зеленого» переходу.

«Війна не тільки не змінила наші цілі здійснити зелену трансформацію -  вона неабияк прискорює відповідні процеси. Побудова децентралізованої та стійкої енергосистеми у поєднанні з найсучаснішими енергоефективними технологіями – невід’ємні складові відновлення і відбудови українського енергосектору. І ми дякуємо GIZ за готовність до поглиблення співпраці у цьому напрямку», - сказав Роман Андарак.

Заступник міністра ознайомив представників німецької сторони з поточним станом енергосистеми та заходами, які впроваджуються для підготовки до зими та відновлення енергосектору після масованих російських атак. Окремо наголошувалося на важливості реалізації завдань з розвитку розподіленої генерації, зокрема  з акцентом на відновлювані джерела енергії.

Особливої уваги було приділено впровадженню проєктів на місцевому рівні та посиленню відповідних можливостей громад, зокрема у прифронтових регіонах.

Представники GIZ  запевнили, що й надалі підтримуватимуть зусилля Міненерго із реформування та відбудови енергетичної системи. «Відновлення, модернізація та децентралізація — це ключові кроки до стійкого майбутнього. Наша співпраця стане основою  для підвищення енергетичної безпеки та справедливої трансформації вугільних регіонів. Разом ми можемо створити ефективну модель співпраці, яка відкриє нові обрії  для України», - зазначила Міріам Фаульветтер.

Наголошувалося на перспективах співпраці для досягнення цілей децентралізації, зеленого переходу та впровадження ВДЕ як у контексті коротко-, так і довгострокових проєктів співпраці.

Також сторони обговорили концепцію GIZ для нового проєкту «Power4JustTransition», його організаційні та фінансові аспекти, а також принципи відбору пілотних регіонів для його реалізації.