Перейти до основного вмісту

Міненерго розраховує на стратегічну підтримку Данії в посиленні та розвитку української енергосистеми

28 січня 2025, 15:52

Міністерство енергетики України розраховує на стратегічну підтримку Данії для посилення української енергетичної системи та подальшого її розвитку. 

Презентація трирічної програми Дансько-українського партнерства відбулася у Києві за участі Посла Королівства Данія в Україні Олє Егберга Міккельсена, заступника міністра енергетики України Романа Андарака, керівника групи з питань європейського сусідства МЗС Данії Анни Кал, представників Данського енергетичного агентства та інших учасників.

Стратегія базується на актуальних потребах і планах України, які полягають, зокрема, й у відновленні та розвитку енергетичної інфраструктури. Одним із принципів партнерства залишатиметься забезпечення енергетичної безпеки, «зелений» перехід, також Данія і надалі підтримуватиме Україну на шляху європейської інтеграції. 

Роман Андарак подякував данським партнерам за співпрацю і готовність підтримувати Україну, зокрема у питаннях відновлення та розвитку енергетичного сектору.

«З вашою підтримкою та підтримкою інших міжнародних партнерів ми, звичайно, будемо продовжувати ремонтувати і відновлювати енергетичну інфраструктуру, яку цілеспрямовано руйнує росія. Але ми повинні зосередитися не лише на ремонтних кампаніях, але й думати про майбутнє, проєкти розвитку та трансформації. Одним із важливих напрямків, зокрема, є відновлювана енергетика: кожен оберт вітрової турбіни є внеском в енергетичну незалежність», - зазначив заступник міністра.

Роман Андарак подякував за підтримку і розвиток власних інституційних спроможностей Міністерства енергетики, зокрема з питань енергетичного моделювання і прогнозування.

Під час заходу посол Данії в Україні наголосив, що важливим напрямком співпраці між країнами залишається озброєння та засоби захисту. Також Олє Егберг Міккельсен зазначив, що Данія та Україна вже мають успішні проєкти співпраці з питань відновлення інфраструктури, зокрема у Миколаєві.

Презентовану Стратегію розроблено данською стороною за участі представників експертного середовища та, зокрема, у консультаціях з Міністерством енергетики України. Затвердження документа Міністерством закордонних справ Данії очікується найближчим часом.