Перейти до основного вмісту

Маємо максимально реалізувати потенціал української атомної галузі і замістити росію на світових ринках – Герман Галущенко

19 травня 2023, 15:35

Україна має надзвичайний потенціал для розвитку своєї атомної галузі, зокрема у виробництві ядерного палива, урановидобувній галузі, а також будівництві малих модульних реакторів.

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко на засіданні Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України.

Очільник Міненерго звернув увагу на ключову роль атомної галузі у проходженні надскладного опалювального сезону 2022/2023 і подякував атомникам за їхню щоденну працю, яка дозволила втримати енергосистему країни.

Міністр окреслив короткострокові завдання для галузі. 
«Перше і ключове – це ЗАЕС. Коли вона буде звільнена, матимемо величезний виклик - якнайшвидше доєднати станцію до української енергосистеми. Тому нас чекає величезна робота»,- зазначив він.

Також очільник Міненерго наголосив на важливості роботи в напрямку налагодження виробництва ядерного палива.

«У нас є завдання почати виготовлення палива для реактора ВВЕР-440 і знищити монополію Росатому в Європі. Ми активно працюємо над запровадженням санкцій проти росіян в атомній галузі, але найшвидше санкції будуть рухатись, коли Україна зможе замістити виробництво тієї продукції, яка вироблялася тільки росією», - підкреслив міністр. 

Також Герман Галущенко зауважив про потенціал розвитку урановидобувної галузі, нагадавши про відповідні домовленості щодо співпраці між ДП «НАЕК «Енергоатом» з канадською компанією САМЕСО.

«Питання заміщення росії на ринку урану теж є пріорітетним. На сьогодні, на жаль, вони мають близько 40% цього ринку і співпрацюють з багатьма країнами. Наше завдання – так само викинути їх звідти», - наголосив очільник Міненерго. 

Міністр підкреслив, що сьогодні Україна відіграє значну роль серед держав, в яких існує атомна енергетика, а українські атомники мають високу кваліфікацію і цінуються в усьому світі.

Серед довгострокових завдань галузі - будівництво нових ядерних блоків, нових атомних станцій та малих модульних реакторів.

«Атомна енергетика буде розвиватися з будівництвом як нових великих блоків, так і малих модульних реакторів. Сьогодні – це майбутнє, і увесь світ рухається в цьому напрямку. Україна буде однією з перших держав, де ці реактори будуть працювати», - наголосив Герман Галущенко.