Перейти до основного вмісту

Координаційний брифінг: Герман Галущенко про визначення ключових напрямків підготовки до ОЗП та координування потреб регіонів

17 серпня 2024, 12:59

Під час координаційного брифінгу з питань забезпечення потреб енергетичного сектору України міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що відновлення енергооб’єктів і підготовка до осінньо-зимового періоду 2024/25 року перебуває в активній стадії, озвучивши ключові напрямки підготовки і те, як вирішуються проблемні питання в регіонах.

Захід відбувся під головуванням Заступника керівника Офісу Президента України Олексія Кулеби за участі представників Офісу Президента, центральних органів виконавчої влади, представників обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, іноземних дипломатичних місій та міжнародних організацій. 

Зокрема, фокус головної уваги у підготовці до ОЗП - на захисті енергетичної інфраструктури, ремонтах та відновленні об’єктів, розвитку розподіленої генерації, забезпеченні критичної інфраструктури резервними джерелами живлення, зокрема для сталого водо- і теплопостачання.

“Міненерго збирає та постійно оновлює дані про потреби енергетичного сектору при підготовці до нового осінньо-зимового періоду. Адже враховуючи руйнування та постійні обстріли, що тривають, потреби є значними. Тому здійснюємо пріоритезацію потреб і, співпрацюючи з міжнародними партнерами, активно шукаємо фінансову підтримку, щоб якомога швидше додати потужності до енергосистеми та гарантувати надійне енергопостачання для ключових об’єктів. Ми дякуємо партнерам за відчутну допомогу українському енергосектору, що надається у вигляді необхідного енергетичного обладнання, а також через механізми Фонду підтримки енергетики України”, - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

За словами міністра, за умови наявності необхідного фінансування проєктів та продовження активної роботи з відновлення і проведення ремонтів, до кінця календарного року можливо додати в систему ще близько 3 ГВт потужності, додатково до вже відновленої генерації електроенергії. 

При Міністерстві енергетики діє спеціальна технічна група, яка тісно співпрацює з енергокомпаніями та місцевими адміністраціями, здійснює аналіз усіх проєктів, надає необхідну технічну підтримку, формує зведений перелік потреб тощо. 

Зокрема, розроблено детальний опитувальник для регіонів  щодо проєктів розподіленої генерації, які реалізуються або будуть реалізовані, з метою виявлення актуальних проблем у їх впровадженні.

Наразі отримано інформацію від 18 регіонів, що дозволяє експертам міністерства проводити детальний аналіз існуючих у них проєктів та правильно формувати запити на обладнання для потенційних. Це найшвидший шлях додати потужності в енергосистему, а також забезпечити електроенергією об’єкти критичної інфраструктури.