Коли викопне паливо перетворилося на зброю, мирний атом є джерелом чистої та надійної енергії – Герман Галущенко

23 вересня 2022, 19:48

У ході робочого візиту до США міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з головним виконавчим директором Westinghouse Electric Company Патріком Фрагманом. Зустріч відбулася у штаб-квартирі компанії у Піттсбурзі.

У ході зустрічі сторони підтвердили готовність у подальшому зміцненні та розширенні співпраці.
Герман Галущенко наголосив, що надійне партнерство зі світовим лідером ядерної галузі є запорукою успішного розвитку атомної енергетики в Україні.

«Через агресивну енергетичну політику росії та, водночас, завдяки прагненням цивілізованих країн зупинити зміни клімату, атомна енергетика отримала новий шанс для розвитку. Все більше держав підтримують цей тренд. У світі, де викопне паливо використовується як зброя, мирний атом є джерелом чистої та надійної енергії», - зазначив міністр.

Він зауважив, що давне партнерство України з компанією Westinghouse стає дедалі міцнішим і охоплює все більше напрямків.

«Завдяки Westinghouse ми змогли повністю відмовитися від російського ядерного палива, що стало значним кроком для зміцнення нашої енергетичної безпеки. Співпраця з компанією дає широкі можливості для реалізації українського наукового потенціалу в галузі», - наголосив Герман Галущенко.

Патрік Фрагман своєю чергою відзначив мужність та професійність українських атомників, які вже півроку, в жахливих умовах окупації російськими військами, забезпечують роботу захопленої рф Запорізької АЕС і чи не ціною власного життя утримують світ від ядерної катастрофи.