Перейти до основного вмісту

Інвестиції в чисті «зелені» технології - наш пріоритет - Ярослав Демченков

25 травня 2023, 14:00

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков провів зустріч із Адамом Амбергом, керівником напрямку реформ Посольства Швеції в Україні. Сторони обговорили результати зустрічі міністра енергетики Германа Галущенка та віцепрем’єр міністра, міністра енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебби Буш, а також напрямки подальшої співпраці між країнами. Ярослав Демченков подякував за надану Швецією допомогу та безкомпромісну позицію шведського уряду щодо відмови від російських енергоносіїв.

«Наші об’єкти генерації та електричні мережі - критично важлива інфраструктура, яка суттєво постраждала внаслідок російської агресії. А тому допомога від міжнародних партнерів є важливою для підготовки до наступної зими та проведення ремонтних робіт. Зараз ми працюємо над посиленням стійкості енергосистеми. Одним з таких рішень стане розвиток розподіленої генерації з використанням відновлюваних джерел енергії, децентралізація енергетики з урахуванням потенціалу регіонів та спроможності громад», - наголосив Ярослав Демченков.

Заступник міністра також відзначив досвід Швеції у створенні ринкових умов роботи енергетичного сектору, зокрема ВДЕ, розвитку мереж та балансуючих потужностей. Ці технології є надзвичайно цікаві та корисні для України в сучасних умовах. Окремо Ярослав Демченков зупинився на середньостроковій перспективі розвитку енергетичного сектору після перемоги України. Зокрема, він зазначив, що, за прогнозами експертів, попит на електроенергію подвоїться до 2032 року. У цьому контексті важливий перехід від енергії, що використовує викопне паливо, до «зеленої». 

«Україна має амбіцію стати кластером «чистих» енергетичних технологій. І нам будуть потрібні значні інвестиції, аби держава здійснила енергетичний перехід, повністю відмовилась від викопного палива на користь відновлюваних джерел енергії, а також максимально електрифікувала усі галузі економіки. Інвестиції в чисті зелені технології - наш пріоритет. Прогресивний досвід Швеції в реалізації подібних проєктів стане нам у пригоді, і ми зацікавлені у тісній співпраці між нашими урядами», - резюмував Ярослав Демченков.

Довідково: 

Швеція прагне досягти кліматичної нейтральності до 2030 року. Вже зараз 40% від енергетичного міксу Швеції складає атомна генерація, а 40% - гідроенергетика. Також держава активно розвиває офшорну вітрову генерацію та на рівні уряду спрощує усі дозвільні процеси для будівництва нових вітропарків. Крім того, Швеція активно імплементує сучасні технології у сферу енергетики та електроенергетики. Країна максимально сприяє електрифікації всіх галузей економіки, наприклад, зараз будують автомагістраль, яка заряджатиме електромобілі під час руху.